TOKAT NİKSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Aralık 2023 Cumartesi "SAFAHAT" Konulu Liseliler Arası Çevrim İçi Bilgi Yarışması

23 Aralık 2023 Cumartesi

 
Katılım Koşulları

(1) Yarışmaya katılmak için Bakanlığımıza (MEB) bağlı resmî veya özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim görüyor olmak gerekmektedir.
(2) http://ogm.eba.gov.tr/yarisma adresinden başvuru yapılacaktır. Başvurular, yarışma saatine kadar devam edecektir. Yarışmaya katılmak için başvuru yapmak şarttır.
(3) Yarışma günü yarışma saatinden 15 dakika önce T.C. Kimlik numaranızla http://ogm.eba.gov.tr/yarisma adresinden giriş yaparak bekleme odasında yarışmanın başlamasını bekleyebilirsiniz.
(4) Yarışma başladıktan sonra giriş yapılamaz.
(5) Merkez Yürütme Komisyonu Başkanı ve üyelerinin birinci derece yakınları yarışmaya katılamaz.

Yarışmanın Uygulanışı

(1) Yarışma, 20 sorudan oluşacaktır ve her bir soru için yanıtlama süresi 15 saniyedir
(2) Yarışma soruları 23 Aralık 2023 tarihinde saat 19.00'da ogm.eba.gov.tr adresinde yayınlanacaktır ve öğrenciler telefon, tablet ya da bilgisayarından giriş yaparak soruları cevaplayacaktır.

 Değerlendirme

(1) Değerlendirme sürecini Merkez Yürütme Komisyonu yürütecektir.
(2) Yarışma için hazırlanan sistemden alınan istatistikler Merkez Yürütme Komisyonu tarafından incelenerek dereceye girenler tespit edilecek ve sonuçlar tutanak altına alınacaktır.
(3) Eşit sayıda doğru cevap veren öğrenciler arasında daha kısa sürede yarışmayı tamamlayan öğrenci başarılı sayılacaktır.
(4) İnceleme sonucu ortaöğretim kurumlarında öğrenimine devam etmediği tespit edilenler değerlendirmeye alınmayacak, ödül kazanmaları durumunda ödülleri bir sonraki katılımcıya aktarılacaktır.

Sonuçların Duyurulması

(1) Yarışma sonuçları 23 Aralık 2023 Cumartesi günü saat 21.00'de ogm.eba.gov.tr sitesinde yayınlanacaktır.

Ödüller

a) İlk 3'e giren öğrencilere MEB Hediye Seti verilecektir.

(*) Ödüller, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından dereceye giren öğrencilerin okullarına gönderilecek ve Okul Müdürlüklerince öğrencilere tutanakla teslim edilecektir.

 

Şartnameye Ulaşmak İçin Tıklayınız..

 

Hükümet Konağı Kat 3 Niksar/Tokat - 03565271198

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.