TOKAT NİKSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

 

Sayın İçişleri Bakanımızın talimatları üzerine İlçe Kaymakamı başkanlığında, Belediye Başkanı, Köy ve Mahalle muhtarları, Okul Aile Birliği Başkanları, Okul Servis Taşıyıcı yetkilileri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ile Eğitimde Güvenlik Toplantısı yapıldı.

Açılış, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasından sonra açılış konuşmasını İlçe Kaymakamı Selami KAPANKAYA yaptı. Gündemle ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Muzaffer BOLAT konuşmalarını yapıp katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN ve Emniyet Müdürü konuşmaları sonucu toplantı sona erdi.

Toplantıda şu kararlar alındı.

Eğitim kurumları ve okullarımızı fiziki anlamda korumak üzere istinat duvarı ve korkuluklar ile ilk katlara korkuluk yapılması.

Okul bahçelerinde karanlık ve ölü bölgelerin aydınlatılması.

 Kilit ve kapıların elden geçirilerek güvenli hale getirilmesi.

Okul öğrenci çıkışlarının trafik işaretlemesi yönlendirilmesi ve gerekli altyapılarla güvenli hale getirilmesi.

Okul bahçesine ilgisiz giriş ve çıkışların engellenmesi, genellikle öğrenciler için tek giriş çıkış kapısı ile bu kapıda bir giriş kulübesi veya kontrol noktasının olması uygunsa bir personelin görevlendirilmesi ile belli bir öğrenci sayısını geçen (örn. 300 öğrenci) okullara güvenlik olarak görev yapacak personel tahsisinin değerlendirmek üzere teklif edilmesi.

Öğrenci servislerinin rutin denetimlerin etkin bir şekilde yapılmasının yanı sıra servis sahiplerince dikkatli, titiz ve sorumluluk bilinci içerisinde işin yapılması. Resmi taşıma servisleri kadar şehir içi servislerinin de denetimi gerektiği katılımcılarca ifade edilmiş ve bu konu önemle not edilmiştir.

Kamera sistemi olmayan okullara kamera takılması ile bunların ve kameralı okullarımızın kent güvenlik sistemi temeline entegrasyonu için çalışmaların başlatılması ve önemle takibi.

Çocuklarımıza sigara, alkol, uyuşturucu vb. insan sağlığını tehlikeye sokan maddelerin satışının ve temininin olmaması için sıkı bir şekilde denetlenmesi, aykırı hareket edenlere cezai işlem uygulanması.

 

İlçemizde ve beldelerimizde eğitim öğretimi olumsuz etkileyen metruk bina ve yapıların belediyeler tarafından biran önce yıkılması, yıkımı hemen yapılmayacak ise binaya giriş yapılabilecek kapı, pencere vs. yerlerin tel örgü, demir parmaklık gibi önleyici tedbirlerle kapatılması, buralarda güvenlik birimlerince gerekli kontrollerin yapılması

.11-09-201711-09-201711-09-201711-09-201711-09-201711-09-2017

Hükümet Konağı Kat 3 Niksar/Tokat - 03565271198

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.