TOKAT NİKSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NİKSAR OKUMA KÜLTÜRÜ 4. ÖDÜL TÖRENLERİ YAPILDI

NİKSAR OKUMA KÜLTÜRÜ 4. ÖDÜL TÖRENLERİ YAPILDI

 Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından yürütülen, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı "Kitap Tokat" Projesi kapsamında Niksar İlçemizde bulunan tüm resmi ve özel okullarımızda eğitim gören tüm öğrencilerimizin katıldığı kitap okuma yarışmaları değerlendirilerek öğrencilere ödülleri verildi.


            Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen, Niksar Halk Eğitim Merkezi Salonunda düzenlenen tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Açılış konuşmasını Yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer BOLAT: Niksar Okuma Kültürü 4. Ödül Törenin yapılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Bu önemli törenimize hoş geldiniz. Bu gün 29 Mayıs 2019 Fatih Sultan Mehmet tarafından İstanbul'un fethinin 566. Yıl Dönümü bu önemli günün tüm ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Kitap okuma projesi ile ilgili; Türk Milli Eğitimi'nin genel amaçları doğrultusunda; resmi ve özel anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve ortaöğretim okullarında okuma ortamlarını zenginleştirmek, nitelikli kitaba erişimi sağlayarak öğretmen-veli-eğitim yöneticisi işbirliği ile çok yönlü bir şekilde öğrencilerin okuma yazma edinimine katkı sunmak; okuyan-yazan birey sayısını ve okulların yazılı eserlerini arttırmak. Böylece bir yaşam becerisi olan okumanın toplum kültürü düzeyinde yapılanmasına ve okuma ediniminin sürdürülebilir bir alışkanlık haline gelmesine olanak sunmak amaçlanmıştır. Öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırarak onları düşünen, düşündüğünü doğru ve açık bir şekilde ifade eden, algılama gücü yüksek, yorum yapabilen, analitik düşünebilen, sentez yapabilen, sorgulayan, tartışan, doğruların tek noktadan değil, çeşitli bakış açılarıyla ortaya çıkacağını kavramış, güzellik duygusu ve estetik anlayışı gelişmiş, kültürlü, milli ve manevi değerlere sahip yüksek karakterli bireylerin yetiştirilmesine katkı sağlamak amacındayız. Okuma kültürü bir ihtiyaçtır. Yemek yemek,  uyumak, su içmek nasıl ihtiyaç sa kitap okumak ta bir ihtiyaçtır. Bu sebep le de yaz tatilinde de bu kitap okuma faaliyetlerimiz devam edecektir. Diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer BOLAT, törene katılanlara teşekkür etti. Kitap okuyan tüm öğrencileri ve yarışmada dereceye girenleri tebrik etti.
 
Ödül törenine geçildi.
İlçe genelindeki okullarımızdan;
 1.Kategori: Ana Sınıfları
 2.Kategori: İlkokul 1-2-3-4. sınıflar
3.Kategori : Ortaokul 5-6-7-8. sınıflar,
4.Kategori: Ortaöğretim 9-10-11 ve 12. sınıflar halinde değerlendirilerek ödüllendirildi.


Maddi ödül, başarı sertifikası ve madalyanın verildiği törene; Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer BOLAT, Resmi daire amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri ile basın mensupları katıldılar.
      
       
Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

30-05-201930-05-201930-05-201930-05-201930-05-201930-05-201930-05-2019

Hükümet Konağı Kat 3 Niksar/Tokat - 03565271198

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.