TOKAT NİKSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüzün "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüzün "24 Kasım Öğretmenler Günü" Mesajı

Değerli Mesai Arkadaşlarım;

Öğretmenlik, geçmiş ile gelecek arasında köprü kuran, hamuru, mayası ve uğraşı insan olan, insanlık tarihi kadar kadim ve kutsal bir fedakârlık mesleğidir. Öğretmenlerimizin mesleki doyumu maddeden çok manendir. Kendisi mum gibi yanarken etrafındakilere ışık olur, yol gösterir ve güven verir. 

Yarınların kültür ve medeniyetlerine, yetiştirdikleri insanlar ile şekil veren öğretmenlerdir. Bu nedenle öğretmenlerimizden, akademik bilginin yanında hatta önünde olarak, toprağını vatan yapan, milletini yüceltmek için uğraşan, devleti için her türlü fedakârlıkta en önde olan, bulunduğu topluma faydalı ve ahlaken en üstün meziyetlere sahip bireyler yetiştirmesi devlet ve milletimiz için birinci vazife olarak beklenenlerdendir.

Değerli öğretmen arkadaşlarım;

Bizim en büyük sermayemiz çocuklarımızdır. Gelecek ise çocuklarımızın omuzlarında yükselecektir. Onların bu kutsi ve bir o kadar zor vazifeye hazırlandığı okullarımızın,  sorumluluk duygusunun aşılandığı, iyiyi doğruyu, güzeli ve faydalı olanın öğretildiği ve benimde çok arzu ettiğim bir sevgi ortamının olduğu yer olabilmesi için yüreğimizi sevgi ile dolduralım ve çocuklarımıza sevgi ile eğitim verelim. Okul ikliminde birçok sorunlarla karşılaşacağımız muhakkaktır. Unutmayalım ki sevginin gücü ile çözülemeyecek sorun aşılamayacak engel yoktur.

Öğretmenlerimizin ihmal ve hata yapma lüksü yoktur. Bu gün yapılan ihmal ve hataların yarınlarda toplumsal sorunlar olarak karşımıza çıkacağı bir gerçektir. Öğretmenlerimiz gerek meslek gerekse sosyal hayatlarında lider kişiliklerine zeval getirici her türlü faaliyetlerden kaçınarak tüm öğrencilerine birey birey ulaşmalıdır. Unutulmamalıdır ki, bir insanı yetiştirmek onu bir nevi kurtarmaktır. Bir insanı kurtarmak ise insanlığı kurtarmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle,  Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde bu ulvi görevlerini aşkla, şevkle ifa eden değerli öğretmen arkadaşlarımı sevgiyle, saygıyla selamlıyor ve 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü yürekten kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

 

                                                         Hüsamettin TURAK

                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat 3 Niksar/Tokat - 03565271198

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.