TOKAT NİKSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hüsamettin TURAK´ın Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Hüsamettin TURAK´ın Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılına başlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. 

 

    İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve mükemmelleşme çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. 

 

    Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı ve her öğretim döneminin, bir önceki yıldan daha verimli geçmesi, birer yetişkin olarak,yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır.

 

    Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

 

   Mesleğinizin asıl amacı, nesillere çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmaktır. Öğrencilerimizin ilgi ve kabiliyetlerini geliştirerek onlara gerekli bilgi, beceri, davranış ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle onları hayata hazırlamak ve kendilerini mutlu kılacak, toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak en büyük hedefiniz olmalıdır. Bütün bunların yanında millet bilincini yaşatabilmek için de gençlerimize milli kültür ve değerlerimizi aktarmak başlıca görevlerinizdendir.

 

    Değerli Veliler; 

 

    Çocuklarınız için okullarımızla sürekli iletişim ve işbirliği içinde olmanız çok önemlidir. Öğrenci-öğretmen-okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerinizin başarılarını arttıracaktır.

 

    Sevgili Öğrenciler; 

 

   Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Bizim bütün gayretimiz sizlerin milli ve manevi değerlerimize baģlı olarak yetişmeniz, iyi birer vatandaş ve saģlıklı, mutlu bireyler olabilmeniz içindir. Önümüzdeki yüzyılın bilim adamları, yöneticileri, öğretmenleri, doktorları sizler olacaksınız.  Bu yüzden çağın teknolojik gelişmelerinden mutlaka yararlanmalı, kendinizi iyi yetiştirmeli başka bir deyişle çağı yakalamalısınız. Bizler de bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız; okuyan, araştıran, sorgulayan, sonuç alabilen, ülkesini,milletini, bayrağını, tarihini seven birer insan olarak yetişmeniz en büyük amacımızdır.

 

   Ülke ve millet sevgisini yüreğinde yeterince hissedemeyen, sorgulamayı ve araştırmayı bırakarak aklını birilerine kiraya verenlerin bu ülkeye ne kadar zarar verebileceklerini 15 Temmuzda çok acı bir şekilde gördük. Ne yaptığının farkında olmayan bu aymazlar, karanlık güçlerin verdikleri emirleri eksiksiz yerine getirirken içinde yetişip varlıklarını sürdürdükleri bu ülkeye açık bir ihanet içine girdiler. Kendi milletine kurşun sıkacak kadar gözü dönmüş olan hainler, gerçek vatanseverler karşısında, milletimizin birlik ve beraberliği, demokrasiye sahip çıkma iradesi sayesinde amaçlarına ulaşamadılar. Bugün bize düşen en önemli görev, böyle menfur bir olayın Türk tarihinde bir daha yaşanmaması için yeni yetişen yavrularımıza gerçek demokrasi bilincini aşılamak, gerçek vatan sevgisinin kalplerinde kök salması için Ömer Halisdemir gibi 15 Temmuz şehitlerini onlara tanıtmaktır. Ruhları şad olsun.

 

     Bu duygu ve düşüncelerle sevinç ve coşkusunu hep birlikte paylaştığımız 2016–2017 Eğitim Öğretim Yılının hayırlı olmasını diliyor; ilçemize, ülkemize ve milletimize iyilikler, güzellikler ve başarılar getirmesini temenni ediyorum. 

 

Hüsamettin TURAK

Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat 3 Niksar/Tokat - 03565271198

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.