TOKAT NİKSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde İYEP Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İlçemizde İYEP Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İlkokullarda öğrencilerin dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmesini, okuduğunu anlama düzeyini artırmasını, Matematiksel okuryazarlık becerilerini geliştirmesi amaçlayan ve 2018-2019 eğitim öğretim yılında tüm illerde uygulanmaya başlayacak olan İYEP programının tanıtımı amacıyla İlçemiz Niksar’da 11 Ekim Perşembe günü saat 10.00´da Gaziosmanpaşa MTAL’de Tokat İYEP temsilcisi ve koordinatörü Veysel KUL başkanlığında ve Niksar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Bedir ARSLAN ve Eyüp GÜR’ün; Niksar Merkez ilçe ve Başçiftlik Merkez ilçe ilköğretim okulları, köy ve belde ilköğretim okulları ve birleştirilmiş sınıflı ilköğretim okullarından okul müdürleri ve 1 İYEP okul komisyonu üyesinin katılımıyla İYEP toplantısı gerçekleştirilmiştir.

2016 yılının Haziran ayında resmi olarak başlayan, 6 ay sonra ise tüm illerden gelen temsilci, akademisyenler, idareci, öğretmenlerden oluşan tüm katılımcılarla Çalıştay yapılıp; 2017-2018 eğitim öğretim yılında 12 pilot ilde uygulanmaya başlayan; İLKOKULLARDA YETİŞTİRME PROGRAMI ( İYEP ) haftaya tüm illerimizde uygulanmaya başlayacağını belirten Tokat Koordinatörü Veysel KUL; Öğretmen ve idareci olarak bizlerin amacı İYEP’i en iyi şeklide bilmeyenlere aktarmak; onlara basında yer alan ve kasıtlı olarak yanlış lanse edilen İYEP’i doğru bir şekilde aktarmak olmalıdır. İYEP’i; kurs, ilkokullarda destekleme yetiştirme kursu, proje veya sınav diyen birçok eğitim sitesi yer almaktadır. Bu yanlış algıyı kırmamız; İYEP’in bir program olduğunu unutmamamız gerekmektedir.

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP)’in bir proje, sınav ya da Destekleme Yetiştirme Kursu olmadığını bunun bir program olduğunu; programında öğrencilerin dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmesini, okuduğunu anlama düzeyini artırmasını, Matematiksel okuryazarlık becerilerini geliştirmeyi amaçladığını belirten Tokat İYEP Koordinatör Temsilci Veysel KUL; mutlaka bu programda herkesin üzerine düşen görevi yapması en önemlisi de bu programa herkesin sahip çıkması gerektiğini belirtti.

 

Toplantıda ilçemizde programın uygulanmasında muhtemel sorunlar ve çözüm önerileri de dile getirildi.

Ayrıca ilçede daha etkin sorulara cevap verebilmek adına bir whatsApp grubu kurulmasında karar kılındı. 

 

19-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-201819-10-2018

Hükümet Konağı Kat 3 Niksar/Tokat - 03565271198

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.