TOKAT NİKSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan ŞERİFLER'in

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan ŞERİFLER'in

 Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Anne ve Babalar, Sevgili Öğrenciler;

2020-2021 eğitim öğretim yılına küresel bir salgın olan Covid-19 tehdidinin gölgesinde ve buruk bir sevinçle başlıyoruz. 21 Eylül Pazartesi günü Okulöncesi ve İlkokul birinci sınıf öğrencilerimizle, Mart 2020 de ara verilen yüz yüze eğitime sınırlı bir şekilde başlayacağız.

 

 Bu süreçte yüz yüze eğitimin yanı sıra EBA ve EBA TV üzerinden uzaktan eğitime devam edilecektir. Öğretmenlerimiz EBA üzerinden canlı derslerle öğrencileri ile buluşarak eğitim faaliyetlerini sürdürecektir. İlçemizde bu süreçte ayrıca internet ereşimi olmayan öğrencilerimiz için okullarımızda EBA erişim noktaları oluşturuldu ve EBA erişim noktalarına gelemeyen öğrencilerimiz için gönüllü öğretmenlerimiz öğrencilerimizin ikametlerine giderek eğitim faaliyetlerine sürdürmektedir.

 

 Öğretmen ve öğrencilerimizin, 21 Eylül Pazartesi başlayacak aşamalı yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitim desteğiyle 2020-2021 eğitim - öğretim yılı sürecini başarıyla gerçekleştireceklerine inanıyorum. Okullarımızda sağlıklı eğitim-öğretim yapılabilmesi için her türlü tedbir alınmış ve çalışmalar titizlikle yerine getirilmiştir. Bir öğretmen olarak eğitimi her şeyden daha çok önemsiyorum. Küresel Covid-19 salgını sebebiyle yaşanan her sıkıntıyı, her engeli milletçe aşacak güç ve kuvvetteyiz. Eğitim- öğretim planlamamızda da engel tanımadan yolumuza devam edeceğiz.

 

 Bu duygu ve düşüncelerle 2020 - 2021 eğitim-öğretim yılının ilçemize, milletimize ve eğitim camiamıza hayırlı olması dileklerimle, öğrenci ve öğretmenlerimizin "İlköğretim Haftası"nı kutluyor, herkese sağlık ve başarılar diliyorum.

 

 

 

Hasan ŞERİFLER

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Niksar/Tokat - 03565271198

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.