TOKAT NİKSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan ŞERİFLER'in Yıl Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan ŞERFİLER 2 Temmuz 2021 Cuma günü sona eren 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı münasebetiyle mesaj yayınlamıştır.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan ŞERİFLER'in Yıl Sonu Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Dünyamızı etkisi altına almış olan COVİD-19 küresel salgın sürecinde eğitim öğretim faaliyetleri kesintiye uğramıştır. Tüm eğitim camiası olarak zorlu bir eğitim dönemi geçirdik.

Tüm zorluklar ve olumsuzluklara rağmen eğitimci olarak önceliğimiz, ahlaki değerlerle donanmış yeteneği ve isteği doğrultusunda iyi eğitim almış, becerikli insan yetiştirmektir. Bu önceliğin derdine düştüğümüzü hissettiğimizde emin olun ki, doğru yoldayız. Çünkü bizler, özverimizin iltifatını yetiştirdiğimiz nesillerde gören bir görevi ifa ediyoruz. Bu kadim sorumluluğun bizlere yüklediği görev, öğretim sezonunda olduğu gibi tatilde de sürmelidir. O nedenle heyecanımızı her daim diri tutmalı, yenilenmek ve yenilemek için teyakkuzda olmalıyız.

Sevgili Veliler,

Her anne baba çocuğunun başarılı olmasını ister. Önemli olan bu başarıyı sadece karnedeki notlara bağlamamaktır. Emin olunuz ki, abartılı övgüler ya da onu rencide eden tepkiler, çocuğunuz üzerinde olumlu izler bırakmayacaktır. Elbette dozu ayarlandıktan sonra başarı ödüllendirilebilir; fakat başarısızlığın karşılığı hiçbir zaman ceza olmamalıdır. Şunu unutmamak gerekir; karne eğitimde amaç değil bir araçtır.

Sevgili Öğrenciler,

Bugünün dünyasında en çok ihtiyaç duyduğumuz ve hoyratça kullandığımız en değerli kavram vakittir. Sizler, hangi yaş gurubunda olursanız olun zamanla yarışıyorsunuz. Hayallerinizi ötelememek için zamanınızı planlamalı ve verimli kullanmalısınız. Tatil döneminde dinlenmeye ve eğlenmeye ayırdığımız vakti, her an elimizin altında olan bilgilerimizi tazelemeye de ayırmalıyız.

2020-2021 Eğitim öğretim sezonunu geride bırakırken Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na girmiş olan öğrencilerimize tüm kalbimle başarılar diliyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyorum. İnşallah gerek ilimiz, gerekse ülkemiz adına hayırlı sonuçlar elde ederler. Tatil döneminin tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimiz için verimli ve sağlıklı geçmesi umuduyla iyi tatiller diliyorum.

 

Hasan ŞERİFLER

 Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Niksar/Tokat - 03565271198

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.