TOKAT NİKSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan ŞERİFLER'in 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hasan ŞERİFLER'in 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI 

 Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerimiz ve Kıymetli Velilerimiz,

          Uzun bir aradan sonra çocuklarımızın okullarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine başlamış olmanın sevinç ve heyecanı içerisindeyiz. Yüz yüze eğitimin yerini hiçbir eğitim uygulamasının doldurmadığı ve okul binalarının öğrenci olmadan sadece soğuk duvarlar olarak kaldığı yaşadığımız küresel salgın sürecinde  daha iyi anlaşılmıştır.

         Bilindiği üzere küresel salgın ile mücadele halen devam etmekte olup, bizlerde eğitim yöneticileri olarak geçtiğimiz zaman içerisinde yüz yüze eğitim için tüm okullarımızda COVİD-19 küresel salgın ile mücadele kapsamında öğrencilerimizin sağlığını koruyacak şekilde bütün tedbirleri aldık.  Yüz yüze eğitimin toplumun normalleşmesi olarak görüldüğü bir ortamda, tekrardan okul kapanmalarının yaşanmaması için siz değerli velilerimizden istirhamımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle, okul idarelerimizle, öğretmenlerimizle diyalog ve iş birliği içerisinde olmanızdır. Tüm eğitim paydaşlarımızdan, özellikle okullarımızda aldığımız salgın tedbirlerine tam olarak uyma hususunda yavrularımıza örnek olarak yardımcı olmaları en büyük beklentimizdir.

Değerli Meslektaşlarım,

         Sizler yarınlarımızın mimarlarısınız. Geleceğimiz olan yavrularımızı yetiştirmek adına sevgiyle, sabırla, şefkatle, merhametle ve fedakârlıkla yürüttüğünüz tüm çalışmalarınız ve emeğiniz bizler için çok değerlidir. Uzaktan eğitim döneminde hem salgınla mücadele edip hem de öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin kesintiye uğramaması ve psikolojik olarak güçlü kalabilmeleri noktasında özverili çalışmalar yürüttünüz.

          Özverili çalışmalarınızın başlayan bu yeni normalleşmede de aynı şekilde devam edeceğinden şüphemiz yoktur. Yüz yüze eğitim uygulamalarının salgınla mücadele kapsamında sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için öğrencilerimize rehberlik etmenizi ve rol model olmanızı bekliyoruz.

Sevgili Öğrencilerimiz,

          Sizler bizim yarınlarımızsınız, devletimizin ve milletimizin temel direklerisiniz. Sizler, size fedakarlık yaparak imkan sunan ailelerinizin ve en iyi şekilde yetiştirmek için çabalayan öğretmenlerinizin emeğini boşa çıkarmamak için çok çalışmalısınız. Eminim ki çalışacak ve başaracaksınız.

          Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 eğitim-öğretim yılının öğretmen, öğrenci ve eğitimin tüm paydaşlarına hayırlı olmasını diliyor, sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir eğitim- öğretim yılı olmasını temenni ediyorum.

 

Hasan ŞERİFLER

Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 3 Niksar/Tokat - 03565271198

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.