TOKAT NİKSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP) Nisan Ayı Eylem Planı Gerçekleştirildi

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP) Nisan Ayı Eylem Planı Gerçekleştirildi

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Gelişim Programı (DÖGEP) kapsamında Nisan ayı eylem planı 09.04.2021 tarihi Cuma günü saat 18.15'te Uzaktan Eğitim yoluyla gerçekleştirildi. Şube Müdürümüz Eyüp GÜR'ün koordine ettiği programa Eğitimci-Yazar İhsan ÜNLÜ konuşmacı olarak davet edildi. ZOOM üzerinden dört oturum halinde gerçekleşen programın birinci oturumunda İhsan ÜNLÜ, ayın eylem planında yer alan "Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam hatip Ortaokullarının Tanıtım Sunularının İncelenmesi" konulu sunumunu yaptı.

Programın ikinci ve üçüncü oturumlarında öğretmenlerimizden gelen talep üzerine araştırmacının uzmanlık alanı olan Alevîlik-Bektaşilik söyleşisi yapıldı. İhsan ÜNLÜ hocamız, Alevilik-Bektaşiliğin menşeini, tarihteki kırılma noktalarını, ritüellerini akıcı bir üslupla sunduktan sonra, Sayın ÜNLÜ tarafından programa davet edilen Alevi Dedesi Hüseyin DEDEKARGINOĞLU, günümüzde yaşatılan Alevîlik, bir Alevî Dedesi bakış açısıyla anlattı. Öğretmenlerimiz tarafından ilgiyle izlenen programın son oturumu ise soru-cevap şeklinde gerçekleştirildi.

İlçemizde görev yapan yaklaşık otuz dört Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni programa katıldı.

12-04-202112-04-202112-04-2021

 

Hükümet Konağı Kat 3 Niksar/Tokat - 03565271198

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.