TOKAT NİKSAR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Niksar´da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, düzenlenen törenle kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

İlçedeki program, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Bedir Arslan´ın Kaymakamlık binası önündeki Atatürk Anıtı´na çelenk sunumu ile başladı. Ardından kutlama programı ilçe şehir stadyumunda devam etti.

Tören Kaymakam Selami Kapankaya, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Hakan Kuşçu, ve Belediye Başkanı Özdilek Özcan´ın öğrencileri ve halkı selamlamasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.

Dr. ismet Sakarya Ortaokulu ve Büyükata İlkokulu organizesiyle yapılan kutlama programında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nce 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Programda gösteriler kısmında ayrıca ilköğretim okulları arasında yakan top, mendil kapmaca, halat çekme oyunları oynayan çocuklar hem eğlendiler hem de yarıştılar.  

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinde ayrıca Sağlık Bakanlığı´nın obeziteyi azaltmak ve sağlıklı yaşama teşvik kapsamında gönderdiği 50 bisiklet, protokol tarafından öğrencilere dağıtıldı.  

Ödül töreninin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü personeli tarafından geçen yıldan kalan halet çekme yarışmasının rövanşı yapıldı ve büyük bir heyecana sahne oldu.  

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması İhsan Karatay Ortaokulu ve Büyükata İlkokulu Halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından sona erdi.  

Düzenlen törene ayrıca Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Hakan Kuşçu ve Belediye Başkanı Özdilek Özcan, daire müdürleri, aileler ve öğrenciler katıldı.  

 

 

26-04-201626-04-201626-04-201626-04-201626-04-2016

Hükümet Konağı Kat 3 Niksar/Tokat - 03565271198

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.